Čistenie aknóznej pleti

Pri tomto type pleti sa zameriame na zníženie tvorby mazu, vhodnú exfoliáciu a ochranu pred baktériami -  prípravkami s obsahom extraktu olivových listov, AHA, BHA kyseliny a hubových výťažkov. Pri pravidelnom používaní dochádza k podstatnému zlepšeniu stavu pleti.

Procedúra pozostáva z povrchového čistenia prejasňujúcim čistiacim gélom a tonikom bez alkoholu, peelingu s ovocnými kyselinami/naparovania, mechanického čistenia pleti, účinného séra, čistiacej masky s koalínom/ukľudňujúcej gélovej masky a ľahkého gélového krému na výdatné vyživenie a osvieženie pleti. Hĺbkové čistenie pleti trvá približne 60 minút (cena 20 €).

 

Komplexné ošetrenie citlivej pleti

Pri tomto type pleti sa zameriame na vytváranie ideálneho hydrolipidného filmu na pleti, ktorý dokáže lepšie bojovať s nepriaznivým počasím, s útokom baktérií a zmenami vo vnútri organizmu. Prípravky obsahujú ukľudňujúci aj ochranný komplex z vysoko čistých organických rastlinných extraktov. BIO kozmetika poskytuje čistú a aktívnu starostlivosť. Je konzervovaná výhradne látkami, ktoré sú v prírode bežné a sú dobre odbúrateľné.

Procedúra pozostáva z povrchového čistenia extra jemným čistiacim krémom a ukľudňujúcou pleťovou vodou s aloe vera, šetrného mechanického čistenia/podľa potreby, BIO hydratačnej masky s argánovým olejom a aloe vera, masáže jemným olejovým sérom/Bio hydratačným sérom, krému na ukľudnenie pokožky s kožným ochranným komplexom. Ošetrenie možno podporiť účinnými látkami v tobolkách/ampulkách rôznych druhov. Kompletné ošetrenie pleti trvá približne 80 minút (cena 25 €).

 

Komplexné ošetrenie suchej pleti

Dostatočná hydratácia je základnou potrebou každej pleti. Pri tomto ošetrení zaistí hydratáciu predovšetkým kyselina hyaluronová, morské riasy, polysacharidy a AGP - novo vyvinutý peptid na podporu hydratácie. Ošetrenie bude doplnené veľmi dobre vstrebateľnými a využiteľnými tukmi ako sú avokádový olej, makadamový olej a ISIS.

Procedúra pozostáva z povrchového čistenia jemným čistiacim mliekom a osviežujúcim tonikom, jemného peelingu, z hydratačnej masky na udržanie intenzívnej a dlhotrvajúcej vlhkosti, hyalurónovej tobolky, masáže výdatným luxusným masážným krémom s vitamínmi a morskou soľou, omladzujúceho séra, vysoko hydratačného očného a pleťového krému. Ošetrenie možno ešte podporiť účinnými látkami v tobolkách/ampulkách rôznych druhov. Kompletné ošetrenie pleti trvá približne 80 minút (cena 25 €).

 

Komplexné ošetrenie stárnucej a náročnej pleti

Náročná pleť potrebuje dostatok hydratácie a výživy, ako aj podporu bunkovej aktivity a stabilizáciu tvorby kolagénu a elastanu. Ošetrenie tejto pleti zaistia prípravky, ktoré sú výdatným energetickým kokteilom s ovocnými extraktmi, s vitamínmi C+E, kyselinou hyalurónovou, bambuckým maslom a avokádovým olejom.

Procedúra pozostáva z povrchového čistenia čistiacou emulziou s AHA kyselinami a tonikom, jemného peelingu, anti-age masky s vyhladzujúcim efektom/ fóliovej masky, luxusného  3D liftingového séra/koncentrátu C+E kys. hyaluronovej, relaxačnej masáže s éterickým olejom, zpevňujúceho očného krému,  pleťového krému s vitamínom C. Ošetrenie možno ešte podporiť účinnými látkami v tobolkách/ampulkách rôznych druhov. Kompletné ošetrenie pleti trvá približne 80 minút (cena 25 €).

 

Komplexné ošetrenie iných druhov pletí

Kompletné ošetrenie vieme poskytnúť aj pre zmiešanú pleť, výrazne zaťaženú pleť, pleť s potrebou úpravy pigmentácie, pánsku pleť, pleť s potrebou detoxikácie a revitalizáci. Kompletné ošetrenie pleti trvá približne 80 minút (cena 25 €).

 

Masáž tváre, krku a dekoltu

Ručná kozmetická masáž patrí k základom odbornej kozmetickej starostlivosti. Dotykmi rúk reflexne pôsobíme na kožu ako aj na tkanivá, svaly a nervové zakončenia uložené pod ňou. To spolu s kvalitnou kozmetikou prináša blahodárny účinok na pokožku a psychický relax. Ďalším benefitom je uvoľnenie podkožia, zlepšenie prekrvenia, farby a dýchania pokožky, zvýšenie pružnosti a pevnosti pokožky, zjemnenie vrások a stimulácia ochabnutých svalov. Masáž môže pomôcť  odstrániť  bolesť hlavy, zlepšiť koncentráciu a odstrániť stres.

Je nepochybne najpríjemnejšou časťou kozmetického ošetrenia, prinášajúcou pocit pokoja a harmónie. Poskytuje sa väčšinou ako súčasť komplexného ošetrenia pleti. Masáž krku a tváre: trvanie 20 minút, cena 4 €. Masáž dekoltu: trvanie 10 minút, cena 2 €.

 

Úprava obočia, farbenie obočia a rias

Obočie je rám tváre, ktorý dokáže zmeniť výraz. Jeho nesprávna forma môže spôsobiť, že človek vyzerá napr. smiešne, prísne, unavene, či neharmonicky. Správnym tvarovaním možno tieto chybičky odstrániť, zintenzívniť pohľad i opticky nadvihnúť viečko.

V salóne poskytujeme formovanie obočia (1,50 €), farbenie obočia (1,50 €) aj rias (2 €).

 

 

 

Prístrojové ošetrenie pleti

Prístrojové ošetrenie – mikrodermabrázia:

Mikrodermabrázia je veľmi príjemná a bezbolestná metóda ošetrenia pleti. Je to terapeutická metóda, ktorá pracuje na princípe jemného mechanického obrusovania vrchnej vrstvy pokožky pomocou diamantových hlavíc rôznej veľkosti s plynulou reguláciou podtlaku. Ide o veľmi šetrnú metódu vhodnú pre každý typ pleti, pomocou ktorej dosiahneme okamžite viditeľné výsledky. Ošetrenie možno podstúpiť jednorázovo - ako súčasť kompletného ošetrenia pleti, alebo ako kúru 8 – 10 samostatných ošetrení.

Efekt ošetrenia:

 • zlepšenie pružnosti pokožky
 • zosvetlenie pigmentových škvŕn
 • zlepšenie prekrvenia pokožky a zásobenie živinami
 • pomáha zmenšiť strie a zjemniť jazvy

Kontraindikácie: liečba kortikoidmi, akútne zápaly, čerstvo opálená pokožka.

Cena samotnej procedúry je 10 €, trvá cca 15 minút (+ cena súvisiacich doplnkových úkonov).

 

Prístrojové ošetrenie – skin scrubber (kavitácia)

Ide o bezbolestné čistenie kože pomocou ultrazvukových vibrácií, pri ktorých dochádza ku kavitácii t.j. ultrazvuk v kontakte s vodou (ktorá sa mení na mikročiastočky s plynom) rozbíja odumreté bunky zrohovatenej vrstvy kože. Vysokofrekvenčný ultrazvuk preniká hlboko do dermálnej vrstvy a uvoľňuje z nej zvyšky potu, mazu, prachu, baktérií, pigmentových škvŕn, zvyšky kozmetických prípravkov..

Kontraindikácie: gravidita, srdcovo-cievne ochorenia, ochorenia nervového systému.

Cena samotnej procedúry je 10 €, trvá cca 15 minút (+ cena súvisiacich doplnkových úkonov).

 

Prístrojové ošetrenie – sonoforéza

Využíva sa na regeneráciu všetkých typov pleti a ako súčasť komplexného anti-aging programu. Pri aknóznej pleti ultrazvuk zmierňuje zápalové prejavy, znižuje tvorbu mazu. Upokojuje citlivú a podráždenú pleť, zosvetľuje pigmentové škvrny, pomáha odstraňovať tmavé kruhy, opuchy a vačky pod očami. Posilnením cievneho systému zlepšuje stav kuperózy (pokožka s rozšírenými cievkami).

Vibračná mikromasáž zlepšuje prekrvenie a lymfatický tok, aktivuje bunkový metabolizmus, urýchľuje procesy okysličovania a regenerácie pokožky. Zvyšuje hodnotu pH pleti, odstraňuje nahromadenú vodu a toxíny z buniek a medzibunkových priestorov. Ultrazvukové ošetrenie stimuluje tvorbu kolagénu a novotvorbu buniek, čím sa zlepší kvalita pleti, pokožka sa spevní a redukujú sa vrásky. Vyrovnáva farebné nerovnosti, zjednocuje tón pleti. Ako podporný prostriedok sa používa pri odstraňovaní podkožného tuku.

Efekt ošetrenia:

 • čistenie pokožky
 • alternatívny spôsob manuálneho čistenia pokožky
 • zvýšenie účinkov kozmetických prostriedkov
 • výživa a regenerácia pokožky

Kontraindikácie: vysoký krvný tlak, gravidita, deti, permanentný make-up.

Cena samotnej procedúry je 5 €, trvá cca 10 minút (+ cena súvisiacich doplnkových úkonov).

 

Prístrojové ošetrenie – ozonizér

Ozonizér je vysokofrekvenčný prístroj so sklenenými trubicami - elektródami, naplnenými vzácnymi plynmi, väčšinou argón (červená farba) alebo neón (modrá farba). Elektrický prúd ionizuje plyn, t.j. rozkladá ho na kladné a záporné častice. Pri styku pokožky so stenou sklenenej hlavice vzniká "tichý elektrický výboj" a ozón O3 - plyn s charakteristickou vôňou burky. Vznikajúci elektrický výboj dráždi nervové zakončenia v koži, spúšťa fyzikálne a chemické podnety. Používaním ozonizéru sa cievy v koži rozšíria a zlepší sa prekrvenie. Zvýši sa výživa a regenerácia buniek.
Dezinfekcia ozónom je vhodná po hĺbkovom čistení pleti, uzatvára póry, podporuje proces hojenia, upravuje nadmernú činnosť mazových žliaz. Mierny účinok sušenia viditeľne zlepšuje mastnú a zjazvenú pleť po akné.

Kontraindikácie: akútne orgánové krvácanie (menštruácia), hyperglykémia, hypocalcinémia, alergia na ozón, gravidita, poruchy funkcie štítnej žlazy.

Cena samotnej procedúry je 15 €, trvá cca 10 minút (+ cena súvisiacich doplnkových úkonov).

 

Prístrojové ošetrenie –ultrazvuk

Nízkofrekvenčné ošetrenie pleti zamerané na transport živín, kyslíka, vitamínových a regeneračných látok hlboko do pokožky a spodných vrstiev tkaniva a na odplavenie nahromadených odpadových látok z buniek  do lymfatického systému. Ultrazvuk má ukľudňujúci, protizápalový, hojivý účinok, hydratačný účinok, zmierňuje vrásky a odbúrava tuky, takže je veľmi vhodný pri ošetrení dvojitej brady. Ultrazvuk preniká do hĺbky niekoľkých milimetrov, kde sa prejavujú jeho účinky: krvné cievy sa rozšíria, zrýchli sa metabolizmus, zlepší sa priepustnosť bunkovej membrány, zrýchli sa tok lymfy a ustúpi zápal. Tieto priaznivé účinky je možné využiť aj pri kozmetických ošetreniach. Vpravovanie rôznych aktívnych zložiek do pleti ultrazvukom pripomína ionoforézu. Stupeň vstrebávania zložiek rozpustných v tukoch alebo obsiahnutých v lipozómoch sa vďaka ultrazvuku znásobuje.

Efekt ošetrenia:

 • vstrebávanie aktívnych zložiek
 • odstraňovanie vrások
 • ošetrenie akné
 • ošetrenie jaziev
 • odstraňovanie celulitídy
 • mobilizácia tuku
 • masáž na uvoľnenie svalov

Kontraindikácie: epilepsia, gravidita.

 

Prístrojové ošetrenie – ionoforéza

Ionoforéza je  vpravovanie rôznych aktívnych zložiek a hydrofilných látok do pleti využitím galvanického prúdu. Energia z galvanickej iónovej výmeny útočí na baktérie a podporuje regeneráciu buniek. Nečistoty z pórov sa dostavajú na povrch pokožky. Po jej očistení, následne použité vyživujúce látky a gély sa transportujú hlbšie do pokožky. Pokožka je viac hydratovaná, pleť sa napne, čo vyrovnáva a redukuje vrásky.

Kontraindikácie: gravidita, kovová výplň zubov, stavy po rádioterapii a roentgenoterapii, poruchy citlivosti.

 

 

 

Medzi základné prístrojové ošetrenia pleti patria:

 1. Prístrojové čistenie pleti: povrchové čistenie, enzymatický peeling, mikrodermabrázia - aplikácia prístroja, aplikácia aktívnych látok, masáž, maska, krém (trvanie cca 80 minút, 25 € + cena súvisiacich doplnkových úkonov).
 2. Prístrojové hĺbkové  čistenie pleti: povrchové čistenie, enzymatický peeling, mikrodermabrázia - aplikácia prístroja, skin scurbber – čistenie pleti prístrojom, ozón , spray, maska, krém (trvanie cca 80 minút, 30 € + cena súvisiacich doplnkových úkonov).
 3. Prístrojové kompletné ošetrenie pleti: povrchové čistenie, peeling, mikrodermabrázia - aplikácia prístroja, skin scurbber – čistenie pleti prístrojom, ozón, spray/zažehlovanie aktívnych látok ultrazvukom, masáž, maska, krém(trvanie cca 80 minút, 30 € + cena súvisiacich doplnkových úkonov).
 4. Ionoforéza - ošetrenie pleti: povrchové čistenie, prístrojová ionoforéza, masáž, maska, krém (trvanie cca 80 minút, 25 €, + cena súvisiacich doplnkových úkonov).
 5. Ultrazvukové oštrenie pleti: povrchové čistenie, peeling, zapracovanie účinných látok ultrazvukom, prístrojová mikromasáž, maska, krém (trvanie cca 80 minút, 25 €, + cena súvisiacich doplnkových úkonov).

© Mgr. Jana Bothárová 2016  All Rights Reserved